Маленька Болгарка

"РАНО ЗУПИНИЛИ РОСІЙСЬКУ ВЕСНУ"

"Рано зупинили Руську Весну"Місцева влада побоялися конфлікту з Києвом і тоді ми, 1 березня на мітингу в Донецьку створили альтернативну точку легітимності. Ми нічого не винаходили, скальковані події в Севастополі, коли народним мером був обраний Олексій Чалий. Далі потрібно було нашу легітимність зміцнити, створити народні органи влади. Сказане в міській раді я повторив 2 березня в день першого штурму обласної адміністрації, - в надії, що хоч деякі депутати облради нас підтримають. Ні, з'ясувалося, що депутати зібралися не для обговорення політичної ситуації і рішучих дій, а для того лише, щоб Андрія Шишацького, ахметовского ставленика, звільненого з посади губернатора обрати головою обласної ради. Це все, що в той історичний момент їх турбувало ...

Для видимості вони прийняли беззмістовне, беззубі звернення про братерство з Росією, зачитане Олександром Семеновим, соратником Олександра Ходоковского. Останній був тоді в щільній спайці з людьми Ріната Ахметова і всіляко нам явно і неявно протидіяв. Як багато інших людей, яких я не хочу називати, оскільки вони зараз займають чільне становище в республіці.

- Що передбачалося створити замість повністю контрольованого людьми Ахметова обласної ради?

- Верховна Рада, законодавчий орган народної влади, який повинен був формуватися з представників міст і громадських організацій. Також ми планували створити Уряд та затвердити його на всенародному віче. Але час було гранично стисло, а організаційних, фінансових, людських ресурсів у нас було настільки мало, що виконати намічене ми не змогли. Навіть захоплену обладміністрацію не вистачило тоді сил утримати. Пам'ятаю, веземо до зайнятого будівлі пісок для барикад і пили-болгарки, щоб усунути металеві перегородки між поверхами - міліція не пропускає, і все ... протидіяти їй ми ще мали можливостей. Під час другого штурму - охоронці вийняли електричний модуль, і вся будівля знеструмили, зробивши захоплення марним.

Виходячи з отриманого досвіду, зараз я розумію: починати потрібно було з захоплення зброї. У квітні, коли остаточно була взята обладміністрація, мої люди в захопленні не брали участі, вони штурмували СБУ і придбали перша зброя. Це відразу ж змінило ситуацію в нашу користь. Я в ту пору був у в'язниці, і не раз мені дзвонили люди, що представляють донецьку еліту, цікавилися: хто захопив зброю? Я відповідав: не переживайте все зброю в надійних руках, скоро у нас його буде більше - мався на увазі візит Ігоря Івановича Стрєлкова в Слов'янськ. Тому я відповідав дзвонив жорстко, ультимативно: припиніть опір, станьте на бік народу.

- Незадовго до твого арешту ахметовські агенти, не розуміючи, з ким мають справу, пропонували тобі відкупні - гроші, посади та інше ...

Похожие страницы