Зарядка Акумулятора шуруповерт

Як зробити зарядний пристрій для шуруповерта?

елемент-акумулятора-шуруповертаЧасто рідне зарядний пристрій, що входить в комплект шуруповерта, працює повільно, довго заряджаючи акумулятор. Тим, хто інтенсивно використовує шуруповерт, це дуже заважає в роботі. Незважаючи на те, що в комплект входить зазвичай два акумулятора (один встановлений в рукоятку інструмента і в роботі, а інший підключений до зарядного пристрою і знаходиться в процесі зарядки), часто власники не можуть пристосуватися до робочого циклу акумуляторів. Тоді має сенс виготовити зарядний пристрій своїми руками і зарядка стане зручніше.

види батарей

Акумулятори неоднакові за типами та режими заряду у них можуть бути різними. Нікель-кадмієві (Ni-Cd) батареї є дуже хорошим джерелом енергії, здатні віддавати більшу потужність. Однак, з екологічних причин їх виробництво припинено і вони будуть зустрічатися все рідше і рідше. Зараз скрізь їх витіснили літій-іонні акумулятори.

Сернокислотниє (Pb) свинцеві гелеві акумулятори мають непогані характеристики, але збільшують інструмент і тому не користуються особливою популярністю, незважаючи на відносну дешевизну. акумулятор-шуруповертаОскільки вони гелеві (розчин сірчаної кислоти загущувальну силікатом натрію), то ніяких пробок в них немає, електроліт з них не випливає і ними можна користуватися в будь-якому положенні. (До речі, і нікель-кадмієві акумулятори для шуруповертів теж відносяться до класу гелевих.)

Літій-іонні акумулятори (Li-ion) є зараз найбільш перспективними і просуваються в техніці і на ринку. Їх особливістю є повна герметичність осередки. Вони мають досить високу питому потужність, безпечні в обігу (завдяки вбудованому контролеру заряду!), Вигідно утилізуються, є найбільш екологічно чистими, мають малу вагу. У шуруповертах в даний час застосовуються дуже часто.

режими заряду

Номінальна напруга Ni-Cd осередку 1.2 В. Нікель-кадмієвий акумулятор заряджається струмом від 0.1 до 1.0 номінальної ємності. Це означає, що акумулятор ємністю 5 амперчасах можна заряджати струмом від 0.5 до 5 А.

Похожие страницы