Шуруповерт Гайковерт

У чому перевага ударного шуруповерта (гайковерта) проти

відміну ударного шуруповерта гайковерта від звичайногоУ більшій силі закручування при одночасно меншому зусиллі тиску на інструмент оператором.

Багато часто задаються питанням, в чому переваги і відмінності ударного шуруповерта (гайковерта) від звичайного і кому і навіщо потрібен цей інструмент? І тут важливо не переплутати ударну дриль з ударним шуруповертом, який іноді правильніше називати гайковертом. Ударний шуруповерт або гайковерт володіє тангенціальним ударом (в площині, перпендикулярній осі обертання), тобто зусилля з закручування шурупів або гайок додається не безупинно, а високочастотної серією невеликих ударів, як ніби ви одягнули на гайку ріжковий ключ і почали постукувати по ньому молоточком. Загальна додається зусилля обчислюється як сума зусиль цих ударів в одиницю часу.

Виходячи з цього можна відразу підкреслити переваги і недоліки інструментів даного класу.

Переваги ударних шуруповертов (гайковертов)

  1. Високий крутний момент! Для більшості акумуляторних моделей діапазон крутного моменту лежить між 80 і 250 Н м!
  2. Зручний для закручування гайок. При малих навантаженнях інструмент працює в безударном режимі з безперервним зусиллям (швидко закручує гайку з вільної різьбі), а при зростанні опору переходить на ударний режим (затяжка високим моментом).
  3. Немає необхідності докладати велике притискає зусилля до інструменту при закручуванні шурупів і саморізів, тим самим зберігаючи капелюшки від «заліковування». Також з його допомогою можна відкрутити ті шурупи і саморізи, капелюшки яких вже почали задиратися.
  4. Знижує крутний навантаження на зап'ясті оператора.

ударний шугуповерт гайковерт BoschНедоліки ударних шуруповертов (гайковертов)

  1. Низька швидкість свердління при переході в ударний режим.
  2. Незастосування кулачкових патронів (тільки шестигранники) за рідкісним винятком.
  3. Незастосування муфти обмеження крутного моменту, через що процес закручування весь час доводиться контролювати самостійно, що не завжди зручно при високій швидкості обертання валу інструменту.
  4. Підвищена гучність в ударному режимі.

А щоб наочніше уявити різницю між ударним шуруповертом (гайковертом) і звичайним, зведемо їх основні технічні характеристики в одну таблицю:

МодельBosch GDR 10, 8-LI ProfessionalBosch GSR 10, 8-LI Professional
фото
Крутний момент (м'який / твердий)н.д. / 105 Н м13/30 Н м
Число обертів0-2600 об / хв0-350 об / хв
частота ударів0-3100 уд / хв
акумулятор10, 8 В
вага0, 96 кг0, 8 кг
Середня ціна без акумулятора на 01.20168200 руб.6500 руб.
Похожие страницы