Шліфувальні Інструменти
Від діаманта до скла: історія популярності
ВІД діамантами до скла: ІСТОРІЯ ПОПУЛЯРНОСТІ SWAROVSKI
Ювелірні прикраси споконвіку вважалися символом багатства. Вони цінуються і сьогодні, як і раніше є ознакою високого достатку, але, по правді кажучи, не так вже й багато людей можуть відрізнити справжню коштовність від якісної підробки.
Ні для кого не секрет, що альтернативою коштовних каменів давно стали кришталь і скло, які при певній обробці можуть досягти вражаючої схожості з діамантами, топазами та іншими дорогими каменями.
А першою людиною, яка змогла кардинально змінити громадський погляд на прикраси, був Даніель Сваровскі - засновник однойменного бренду Swarovski. Саме він зумів перевернути ювелірний ринок з ніг на голову, не побоявся ввести абсолютно нові технології у виробництво прикрас. Його ювелірна революція викликала справжній фурор: не дивно, що історія заснованого ним бренду налічує вже понад століття. Кожен член сім'ї Сваровські всі ці роки прикладає руку до створення чогось нового в ювелірному виробництві або до поліпшення іміджу компанії.
Історія Swarovski почалася в жовтні 1862 року - саме тоді в маленькій австрійської гірському селі народився майбутній кришталевий магнат Даніель Сваровскі. Його інтерес до скла був обумовлений саме місцем, де він виріс - його рідна село Георгенталь славилася на всю Австро-Угорщину своїми склодувами і шліфувальників скляних виробів. Ось і батько Даніеля заробляв тим, що вручну виробляв скляні вироби і біжутерію. Заняття це було не дуже прибутковим, однак родині вистачило грошей, щоб відправити сина вчитися в Париж, де він вибрав спеціальність інженера.
У французькій столиці в той час процвітала мода на штучні дорогоцінні камені. Вони дійсно були дуже схожі на справжні, але коштували в рази дешевше. Однак ціна їх все одно була досить висока: тоді кришталь шліфували виключно вручну, на створення кожного виробу йшло дуже багато часу.
Одного разу потрапивши на Всесвітню електротехнічну виставку і поспостерігавши за роботою найперших примітивних механізмів, що працюють на електроенергії, юний Сваровські задумався над створенням машини, яка могла б обробляти кришталь замість людини. Причому робити це швидко і якісно.
Будучи інженером, Даніель зміг розібратися в усіх тонкощах застарілого механізму і почав створювати свій шліфувальний верстат. На його винахід і отримання патенту пішло довгих дев'ять років. Зате після цього у Сваровскі з'явилося явну перевагу над конкурентами.