Ремонт ланцюгів бензопил

Розділ : Садово-дачні техніка та інструмент

Знайомий, продавши свою дачу, розпродавав і відповідне обладнання, в тому числі - бензопилу. Бензопилу він продав, але розбираючи залишився барахло, виявив пару новеньких запасних ланцюгів до своєї бензопили. Ну і задарував їх мені. Бензопила у нього була знатна, майже професійна, і з довгою шиною. Відповідно і ланцюги довжелезні. А моя бензопила - «для дому, для сім'ї». Тобто ланцюг на пряму ніяк не підходила, як шину не висувай. Добре, хоч крок ланок збігся. А шину міняти - великого сенсу немає. І дорого, і свої ланцюга тоді «підвиснути». Та й мотор у мене в бензопиле не той, що б довгу шину ганяти.

Тому вирішив я ланцюга трохи вкоротити, видаливши з них зайві ланки. Підрахувавши кількість ланок у своїй «рідній» ланцюга і кількість ланок в «дарованої», обчислив, скільки ланок треба видалити. Вважають, до речі, не кількість зубів, а кількість виступів з внутрішньої сторони ланцюга, за які і чіпляються шестерні бензопили.

Заклепки ланцюга зроблені з дуже твердого металу, так як ланцюг відчуває дуже серйозні навантаження. Тому просто взяти і розклепати ланцюга - не вдасться. Довелося дуже акуратно сточити на жорні головки у двох заклепок, що б можна було видалити частину ланок. При цьому я намагався не сильно пошкодити самі ланки.

Що б звільнити одну з боковінок ланки, довелося за допомогою борідка вибивати заклепку з ланки. Причому заклепка не випадає із ланки - настільно міцно вона в ньому запрессована. Довелося відігнути боковинку, що б зняти з осі заклепки ланка ланцюга.

Точно так же я поступив і з іншого заклепкою і ланкою.

Після видалення зайвих ланок ланцюга, мені треба було знову з'єднати ланцюг, причому досить надійно. Заклепка в ланцюзі відчуває поперечне навантаження. Крім того, вона має форму як у цапфи. Тобто центральна частина заклепки має більший діаметр, ніж її краю, які вставляються в боковинки ланки ланцюга. Тому підібрати заміну заклепці - вельми проблематично, з цвяха її не зробиш. Я вирішив використовувати штатну заклепку.

Поєднавши ланки ланцюга, я задумав відновити сточенную раніше головку заклепки за допомогою ... зварювання. Головка заклепки не відчуває великих навантажень. Вона лише утримує боковинки ланки від роз'єднання.

Похожие страницы