Регулятор Оборотов шуруповерт

ШІМ - регулятори обертів двигунів на таймері 555

ШІМ - регулятори обертів двигунів на таймері 555Малюнок 1. Схема ШІМ - регулятора на таймері 555

Схема ця настільки популярна, що випускається вже в вигляді набору, що і показано на наступних малюнках.

Малюнок 2. Принципова схема набору ШІМ - регулятора.

Тут же показані тимчасові діаграми, але, на жаль, не показані номінали деталей. Їх можна підглянути на малюнку 1, для чого він, власне, тут і показаний. Замість біполярного транзистора TR1 без переробки схеми можна застосувати потужний польовий, що дозволить збільшити потужність навантаження.

До речі, на цій схемі з'явився ще один елемент - діод D4. Його призначення в тому, щоб запобігти розряд времязадающего конденсатора C1 через джерело живлення і навантаження - двигун. Тим самим досягається стабілізація роботи частоти ШІМ.

Схема ШІМ - регулятора на таймері 555До речі, за допомогою подібних схем можна управляти не тільки оборотами двигуна постійного струму, але і просто активним навантаженням - лампою розжарювання або будь-яким нагрівальним елементом.

Малюнок 3. Друкована плата набору ШІМ - регулятора.

Якщо докласти трохи праці, то цілком можливо таку відтворити, використовуючи одну з програм для малювання друкованих плат. Хоча, з огляду на нечисленність деталей, один екземпляр буде простіше зібрати навісним монтажем.

Друкована плата набору ШІМ - регулятораМалюнок 4. Зовнішній вигляд набору ШІМ - регулятора.

Правда, вже зібраний фірмовий набір, виглядає досить симпатично.

Ось тут, можливо, хтось поставить питання: «Навантаження в цих регуляторах підключена між +12 і колектором вихідного транзистора. А як бути, наприклад, в автомобілі, адже там все вже підключено до маси, корпусу, автомобіля? »

Так, проти маси не попреш, тут можна тільки рекомендувати перемістити транзисторний ключ в розрив «плюсового» дроти. Можливий варіант подібної схеми показаний на малюнку 5.

Малюнок 5.

На малюнку 6 показаний окремо вихідний каскад на транзисторі MOSFET. Сток транзистора підключений до +12 акумулятора, затвор просто «висить» в повітрі (що не рекомендується), в ланцюг витоку включена навантаження, в нашому випадку лампочка. Такий малюнок показаний просто для пояснення, як працює MOSFET транзистор.

Малюнок 6.

Для того, щоб MOSFET транзистор відкрити, досить щодо витоку подати на затвор позитивне напруга. В цьому випадку лампочка засвітиться в повний накал і буде світити до тих пір, поки транзистор не буде закритий.

На цьому малюнку найпростіше закрити транзистор, замкнувши накоротко затвор з витоком. І таке ось замикання вручну для перевірки транзистора цілком придатне, але в реальній схемі, тим більше імпульсної доведеться додати ще кілька деталей, як показано на малюнку 5.

Похожие страницы