Електро Пили

Електропили (ланцюгова пила)

Ланцюгова електропила - інструмент незамінний в будівництві, приватному господарстві, деревообробної майстерні. Був винайдений в Німеччині в 1925 році інженерами Stihl. Поєднує продуктивність ланцюгової пилки для швидкої розпилювання деревини і екологічність електроінструменту.

Пристрій і особливості електропили

Ланцюгові електропили по дереву з вигляду нагадують бензинові, але замість двигуна внутрішнього згоряння у них встановлений електричний. У мережевих моделей харчування здійснюється від однофазної електромережі: інструмент з'єднується з розеткою допомогою мережного шнура. Така електропила може працювати тривалий час - це відмінний варіант для робіт в майстерні або заготівлі дров в побуті. Однак провід обмежує свободу пересування. Якщо вам потрібно переміщатися з інструментом по ділянці або вести демонтажні роботи на висоті, зручна акумуляторна електропила. Вона ж незамінна і в польових умовах. Проте час її роботи обмежена зарядом акумулятора, тому працювати безперервно цілий день не вдасться.

Крім типу харчування, електропили розрізняються розташуванням двигуна. Моделі з поздовжнім розташуванням відрізняються хорошою балансуванням, з поперечним - зручні при роботі в вертикальному положенні інструменту. В якості важливої конструктивної особливості електропили можна виділити гальмо ланцюга, який спрацьовує при заклинювання ланцюга і загрозу зворотного удару. Обслуговування полегшують системи автоматичного натягу ланцюга і автоматичного змащення пильної гарнітури.

Які переваги має електропила

  • Легкість і невеликі габарити завдяки відсутності паливного бака і двигуна внутрішнього згоряння.
  • Відсутність шкідливих вихлопів і шуму дають можливість використовувати інструмент в приміщенні.
  • Зручність обслуговування забезпечується тим, що електропили не потребують паливі, маслі, заміні свічок.

Поради щодо вибору електропили

Залежно від сфери використання та майбутніх завдань вибирайте інструмент підходящої потужності . Електричні моделі для побутового використання оснащуються двигунами до 1000 - 1500 Вт. Професійна електропила може мати потужність до 2000 - 2500 Вт. У акумуляторних інструментів аналогом потужності є напруга акумулятора: 18 В - для невеликих навантажень, 36 В - для інтенсивних.

Від довжини шини залежить те, наскільки великі заготовки можна розпилювати. Для невеликих дощок і колод підійде модель з шиною до 30 - 35 см. Для великих деревних матеріалів, наприклад, зрубу, пнів, краще вибрати інструмент з пильної гарнітурою до 40 - 45 см.

Похожие страницы