Болгарки Відгуки

12 кращих болгарок (УШМ)

Рейтинг для любителів і професіоналів

Діаметр диска

Диск - головний видатковий матеріал для УШМ. Саме він ріже, шліфує, чистить. При виборі діаметра важливо враховувати, що «корисна площа» диска, а значить, і глибина різання, приблизно вчетверо менше його діаметра. Тобто, ріже тільки крайня 1 / 3-1 / 4 частина диска. Існують диски 5 діаметрів:

  • 115 мм - найменший диск. Він не підходить для основної різання через малу глибину пропила (менше 25 мм), але вдалий для дрібних робіт і шліфування. Існують ще машинки з дисками на 100 мм, призначені виключно для шліфування й полірування, але вони вузько спеціалізовані і мало поширені в побуті.
  • 125 мм - найбільш популярний розмір диска побутової УШМ з глибиною пропила близько 40 мм. З дисками різного призначення дозволяє різати практично всі матеріали;
  • 150 мм зручний для різання бетону, цегли, металевих труб;
  • 180 мм стане в нагоді тим, хто затіяв ремонт або будівництво;
  • 230 мм - диски для професійних болгарок з глибиною пропила до 70 мм, рідко використовуються для домашніх потреб. Як правило, чим більше диск, на який розрахована болгарка, тим більше вага інструменту в зборі.

потужність

Вона забезпечує стабільну роботу інструменту при навантаженнях і дозволяє працювати тривалий час без перерви на відпочинок інструменту. Потужність болгарок варіюється від 0, 5 до 2, 6 кВт і не прив'язана жорстко до розміру диска, тобто, можна зустріти машинку з диском на 125 мм потужністю як 600 Вт, так і 1, 5 кВ. Для побутових цілей досить УШМ на 600-900 Ватт. Для тривалих і складних робіт з важкими колами варто вибирати варіант з потужністю 1, 5 кВт і більше.

Число обертів

Показує швидкість обертання шпинделя, на якому встановлюється диск і може бути до 7000-9000 у моделей з великими дисками і до 12000 об / хв у моделей з маленькими дисками. У хороших болгарок для регулювання числа обертів є ручний регулятор, який дозволяє при необхідності знизити швидкість обертання.

Похожие страницы