Застосування грунтовок глибокого проникнення: склад, властивості і основні характеристики
Ґрунтовкою глибокого проникнення зазвичай обробляють будівельні поверхні, які будуть піддаватися подальшій обробці. Грунтовка виконує зв'язку між поверхнею і наноситься матеріалом. Грунтовка перешкоджає надмірного проникнення в робочу поверхню оздоблювальних матеріалів, а також захищає від проникнення вологи, прояви цвілі.
Грунтовка відноситься до різновиду будівельної хімії, і після її використання оздоблювальні та ремонтні матеріали прекрасно клеяться і лягають на поверхню. Розглянемо докладніше, що вона з себе представляє.
Если Вам необходима комфортная бытовка, тогда Вы можете приобрести ее у нас, по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.
Що ж таке грунтовка глибокого проникнення
Грунтовка являє собою суспензію у вигляді емульсії молочного кольору полімерних смол, зазвичай основна маса складається їх акрилу, з водою з включенням спеціальних хімічних засобів для пом'якшення і розрідження.
Спеціальні добавки збільшують коефіцієнт проникнення грунтовки, тому вона з легкістю проникає в гігроскопічні пористі матеріали і заміщає вільний простір і витісняє зайве повітря з поверхні. Входить до складу грунту вода випаровується, суміш смол полимеризуется, додатково закріплюючи і цементуючи оброблювану поверхню.
Для різних поверхонь існують і спеціальні грунтовки, склад яких розроблений урахуванням властивостей конкретних поверхонь. В ідеалі, бажано використовувати грунтовку і інші оздоблювальні матеріали для подальшої роботи після неї, однієї і тієї ж торгової марки.
Зверніть увагу! Якщо раптом при грунтування стін або стелі, Ви випадково заляпали якусь поверхню ґрунтовкою, і вона не відмивається, то ознайомтеся з нашими порадами, про те чим і як змити ґрунтовку глибокого застосування
Властивості і основні відмінності грунтовок глибокого проникнення
Після нанесення на поверхню, грунтовка проникає всередину її, полимеризуется в порах і тріщинах, пов'язує їх. На цементному або основі з бетону утворюється укріплений моноліт, який залишається паро- і повітропроникним, і в той же час у нього підвищується стійкість до проникнення вологи, перепадів температур і різних механічних дій (ударів, тертя, вібрації і т.д.).
Нанесення грунтовки глибокого проникнення
Після нанесення грунтовки підставу краще утримує і схоплює матеріали (шпалери, фарбу) і декоративні будівельні суміші (шпаклівку, штукатурку).
Звичайні підстави складаються або з неорганічних сполук: піску, цементу, вапна; або з органічних сполук: папери, дерева, ДСП, ДВП. До складу сучасних оздоблювальних матеріалів і складів зазвичай входять різні полімери, яких немає в вищевказаних матеріалах. Грунтовка просочує поверхню, склеює частинки і покриває полімерною плівкою, до якої згодом краще приклеюється такий же аналогічний полімер з оздоблювальних матеріалів.
Попередньо оброблена ґрунтовкою робоча поверхня набагато менше вбирає вологу з нанесених матеріалів, що не допускає при висиханні зайвої усадки або розтріскування наносяться розчинів (штукатурки, шпаклівки, клею, фарби і т.д.).
Області використання грунтовок глибокого застосування в будівництві та ремонті
1. Обробка вапняних, цементних і бетонних підстав перед шпатлюванням або штукатуркою;
2. Попередня підготовка заштукатурених і зашпакльованих поверхонь до подальшої обробки: поклейка шпалерами, фарбування, залагодження плитки і т.д .;
3. Підготовка чорнового статі до стяжки бетоном або Самонівелююча складом;
4. Підготовка вже готового забетонувати підлоги до укладання статевої плитки, ковроліну або лінолеуму;
5. Підготовка дерев'яних підстав, листів гіпсокартону, ДСП, ДВП до нанесення шпаклівки, фарбування або поклейки шпалерами;
6. Для обробки швів між статевими плитками для зміцнення і додаткового захисту від видалення фуги з швів.
7. Обробка поверхонь спеціальної антисептичної ґрунтовкою з метою запобігання проявам цвілі і грибка.
8. Обробка пористих гігроскопічних підстав перед нанесенням будівельних розчинів і матеріалів сумішшю з будівельних сумішей і рідких грунтовок, для зниження вологопоглинання.