​Лінолеум і його види

Лінолеум (від лат. «Linum» - льон і «oleum» - масло) - це одне з найдавніших видів підлогового покриття. Предком лінолеуму була просочена маслом тканину. В середині 18-го століття Натан Сміт винайшов покриття, що складається з суміші воску, масла, смоли. Ця суміш наносилася на тканинну основу в гарячому вигляді.

З ходом часу удосконалювалися і методи виробництва, і вже в 1863 році Фредеріком Уолтом було винайдено покриття, в основі якого лежало оксидоване лляне масло - лінолеум. Його промислове виробництво було розпочато в наступному році.

Перевозкой животных самолетом занимается компания Animals Travel, которая имеет многолетний опыт в данной сфере. Стоимость услуг Вас приятно удивит.

Сьогодні лінолеум виготовляють з т.зв. «Лінолеумного цементу», що представляє собою суміш деревної смоли, деревної муки, мінеральних наповнювачів і лляної олії. Цю масу наносять на джутову основу, а потім вона повинна пройти певні стадії обробки.

Залежно від складу можна виділити гетерогенний і гомогенний лінолеум. Гомогенний лінолеум є безосновного тонке однорідне покриття, а гетерогенний лінолеум - це покриття, що складається з декількох шарів: виворітний і нижній шар, що становлять основу лінолеуму, також т.зв. «Несе», який складається з скловолокна і оберігає від «усадки»; декоративний шар покривається прозорим зносостійким шаром, товщина якого і визначає зносостійкість покриття.

Крім того, в залежності від колірної гами, виділяють одноколірні і багатоколірні покриття.

Виділяють також такі види лінолеуму: нітролінолеум, релин, який представляє собою лінолеум, який складається з синтетичних і натуральних каучуків, полівінілхлоридний (ПВХ) і гліфталевий (алкідний).

Найдорожчий вид лінолеумних покриттів - це натуральний лінолеум, який виготовляється з натуральних компонентів (натуральна смола, деревне борошно та лляне масло, які наносяться на джутову основу).

Залежно від сфери застосування виділяють наступні види лінолеуму: побутовий, що використовується в житлових приміщеннях, напівкомерційний, що використовується в основному в робочих приміщеннях, комерційний, технічні характеристики якого схожі з технічними характеристиками кахельної плитки.

Способи укладання лінолеуму

Існують три способи укладання: звичайний, з частковою поклейкой і повної поклейкой.

До переваг лінолеуму можна віднести його відносну дешевизну, здатність маскувати дефекти робочої поверхні, а також легкий догляд.

Але необхідно пам'ятати про прості правила, які збільшать термін експлуатації виробу: не рекомендується ставити на покриття меблі з гострими кутами, по поверхні можна пересувати важкі предмети, не можна допускати падіння на покриття палаючих сірників і сигарет. Крім того, не слід застосовувати 100% відбілюючі концентрати для прибирання, так як вони можуть пошкодити захисний і декоративний шар.

Похожие страницы