Яку Шліфувальну Машину Вибрати
Як вибрати шліфувальну машинку для стін і стель і чи можна купити її недорого?
Стаття просвещена вибору електричних шліфувальних машин для сухої шліфовки оштукатурених стель і стін. Для цього завдання, найбільш ефективною є машина, з круглою робочою поверхнею здійснює обертання навколо осі, що проходить через центр кола - це роторний тип шлифмашин.
Існують шліфувальні машини, робоча поверхня яких здійснює коливальний рух з різною амплітудою (від 2 до 6 мм) орбітальні (ексцентрикові) шлифмашинки, а також комбінація двох типів (роторно-орбітальні або роторно-ексцентрикові). Такі шліфувальні машини теж можуть бути використані на етапі обробки в будівництві, але основне їхнє призначення шліфування будь-яких виробів малих площ, кузовний ремонт, елементи декору, деревообробка.
Розглянемо основні характеристики шліфувальних машин .
- Однією з основних характеристик електроінструменту є потужність. Потужність забезпечує продуктивність інструменту (в даному випадку кількість знятого в процесі шліфування матеріалу), ресурс шліфувальні машини і тривалість безперервної роботи теж залежать від потужності. Таким чином, якщо Ви плануєте здійснювати професійну шліфування великих площ, то краще зупинити вибір на шліфувальних машинах з потужністю електродвигуна більше 500 Вт.
- Ефективність роботи буде залежати і від діаметра шліфувального диска (підошви), тобто чим більше діаметр робочої поверхні диска, тим більшу площу можна буде обробити за одиницю часу. Більшість дисків будівельних шлифмашин має діаметр від 150 до 225 мм.
- Відбором пилу, точніше його ефективність, грає дуже важливу роль, тому що безпосередньо впливає на продуктивність. Відбором пилу може здійснюватися примусово за допомогою промислового пилососа або в спеціальний мішок для пилу (як правило, поставляється в комплекті з інструментом). Професіонали рекомендують використання пилососа.
- Компонування шліфувальні машини, а саме:
Розташування електродвигуна.
Існує два варіанти: електродвигун розташований безпосередньо над шліфувальним диском і варіант з розташуванням електродвигуна віддалено, тобто на рукоятці.Відповідно і привід диска (обертальний рух) передається або прямим способом (електродвигун над диском), або через гнучкий вал (електродвигун розташований віддалено). Обидва типи приводу володіють достатньою надійністю, але професіонали, частіше, віддають перевагу прямому привід. Компонування шліфувальні машини з електродвигуном, розташованим над шліфувальним диском, надає можливість здійснити більш ефективний відбором пилу, за рахунок вакууму. Деякий розрядження створюється над робочою поверхнею диска за рахунок розташованого над ним вентилятора. Це забезпечує ефективний відбором пилу навіть без використання пилососа. Збір пилу відбувається в спеціальний мішок, який може висіти на плечі оператора. Вакуумний тип пиловідведення не провадиться на машинах з приводом диска від гнучкого валу. Незважаючи на ці переваги, шліфувальні машини з електродвигуном, розташованим над шліфувальним диском, мають більшу вагу, ніж шліфувальні машини з віддаленим від диска електродвигуном. Це ускладнює роботу, особливо з висунутої на максимум телескопічною штангою (тип машини із змінною довжини рукоятки,см. Тип рукоятки нижче ). Хоча на деяких моделях вакуумний ефект на стільки глибокий, що дозволяє шліфувальні машини, буквально, прилипнути до вертикальної стіни.



