Безконтактний пірометр служить для визначення температури

Безконтактний пірометр служить для визначення температури об'єктів, до яких неможливо застосувати контактний спосіб. Прилад знадобиться при дослідженні складних комунікацій, важкодоступних ділянок, обладнання, агрегатів. Наприклад, з його допомогою перевіряють температуру протяжних теплових комунікацій, паропроводу, двигуна внутрішнього згоряння, печей і т.д.

Як працює безконтактний пірометр

Принцип вимірювання температури полягає в тому, що прилад сприймає інфрачервоне випромінювання від досліджуваних об'єктів. Отриманий сигнал перетвориться в електричний, а потім - в цифрове значення температури, яке виводиться на дисплей. Безконтактний інфрачервоний термометр простий у використанні: досить навести його на перевіряється ділянку, натиснути кнопку і подивитися значення на дисплеї. Час відгуку у більшості приладів зазвичай не довше 0,5 сек. Дані виводяться з дозволом в 0,1 ° С.

Деякі професійні моделі оснащуються лазерним прицілом для точкових вимірювань, за допомогою якого вдається максимально точно навести прилад на досліджувану ділянку. Можуть оснащуватися також камерою для фото- та відеозйомки.

Переваги приладу

Легкість застосування - пірометр має зрозуміле управління, тому для роботи з ним не потрібно спеціальної підготовки. Великі можливості - безконтактний спосіб вимірювання температури дає можливість досліджувати важкодоступні ділянки і об'єкти, до яких не можна торкатися, наприклад, розпечені або знаходяться під напругою. Надійність - інфрачервоний термометр має досить просту конструкцію, в якій практично нема чому ламатися при дбайливому зверненні. Такий прилад прослужить довгі роки.

Параметри вибору

Діапазон вимірюваної температури. Залежно від того, які об'єкти ви будете досліджувати, вибирайте пірометр з відповідним діапазоном вимірювань. Є моделі, які показують температуру тільки вище 0 ° С, наприклад, від 0 до 60 ° С. Прилади, здатні вимірювати негативні температури, більш універсальні. Їх діапазон може складати від -50 ° С і до 350, 800, 1200 ° С. Чим вище крайнє значення, тим більше можливостей має пірометр.

Точність вимірювань. Зазвичай становить 1 - 2 ° С. Однак відхилення залежить від величини температурного значення. Наприклад, один і той же прилад може мати похибку в 1 ° С при роботі в діапазоні від 20 до 300 ° С або 2,5 ° С при діапазоні від -50 до -20 ° С.

Оптичний дозвіл. Характеристика визначає площа ділянки, на якому можна виміряти температуру з певної відстані. Чим вище дозвіл, тим точніше результати вимірювань. Наприклад, у більшості моделей воно може становити 6: 1 або 12: 1. У професійних приладів значення може досягати 50: 1.

Елементи живлення. У найпростіших приладах використовуються батарейки типу ААА. У професійних моделях встановлюються батарейки типу крона. Варто зазначити, що для економії заряду корисна функція автоматичного вимкнення.

Похожие страницы