Машинка для Шліфування
Космос СРСР: нереалізовані проекти, які могли б
Затяжний період холодної війни вивів технологію протистояли країн на абсолютно новий рівень. Умови, в яких небезпека знищення нації розглядалася як цілком можливий варіант розвитку подій, змушувала конструкторів акумулювати всі творчі сили, створюючи техніку неймовірного рівня. Побічним ефектом цього складного етапу з'явилися багато корисні проекти.
У 1957 році СРСР і США перевели холодну війну на новий рівень. Суперництво тепер велося не тільки в повітрі, на землі і воді, але і в космосі. Країни намагалися отримати перевагу навіть в тому середовищі, про яку, на той момент, не мали майже ніякого поняття. Як не дивно, гонка і справді принесла корисні плоди всім учасникам. Але технічно вдалі проекти розглядалися керівниками країн, скоріше, як побічний ефект. Ключову ж роль грала вдала пропаганда: то одна, то інша сторона робила, часом, кричущо гучні заяви про чергову перемогу в космічних глибинах. На жаль, багато заявлених вдалими проекти так і залишилися словами і кресленнями на папері. Сьогодні ми розповімо вам про декілька найцікавіших космічних програмах Радянського Союзу, які так ніколи і не були реалізовані.
Проект «Спіраль»
Амбіційний проект, що стартував в 1966 році, передбачав створення справжнього космічного винищувача. На орбіту машинку піднімав спеціальний літак-розгонщики, а там управління приймав на себе пілот «Спіралі». Це був один з небагатьох проектів радянських інженерів, який мав на увазі можливість керування людиною справжнісінького субкосміческого корабля. Для пілота була передбачена окрема капсула, що служила, в непередбачених ситуаціях, рятувальної. Програма зупинилася на створенні дозвукового аналога орбітального літака: МіГ-105.11 і зараз стоїть в Центральному музеї Військово-повітряних сил РФ.